https://www.beatboth.com https://www.bluehers.com replica rolex fake watches replica watches bothglow.com carehers.com replica watches fake rolex https://www.cozyearn.com

Wagina – narząd o zróżnicowanej budowie

Każda wagina jest inna!

Wagina to najbardziej intymna część narządów rozrodczych. Jest tym, co widać na pierwszy „rzut oka” oraz pochwą, która jest końcowym elementem układu rozrodczego. Waginy mają bardzo różną wielkość i budowę, chociaż wydaje się, że wyglądają tak samo. Każda wagina składa się z pochwy połączonej z szyjką macicy oraz ze sromu z łechtaczką, wargami sromowymi większymi, mniejszymi, ujściem cewki moczowej. Srom osłaniają włosy łonowe pełniące funkcje zabezpieczenia przed drobnoustrojami.

Jaka jest funkcja waginy?

Wagina pełni bardzo ważną funkcję w układzie rozrodczym. Pochwa, czyli jej część jest miejscem, do którego wprowadzany jest członek w czasie stosunku i do którego trafia sperma w wyniku wytrysku. W pochwie znajduje się śluz, którego celem jest zapewnienie nawilżenia oraz ułatwienie zbliżenia. Pochwa i srom mają bardzo ważną funkcję podczas porodu, ponieważ przechodzi przez nie dziecko rodzone siłami natury. Wagina oraz srom są bogato unerwione i unaczynione, przez co stymulacja tych części ciała przynosi kobiecie ogromną przyjemność – zarówno w tradycyjnej penetracji, jak i poprzez wykorzystywanie technik oralnych.

Jakie typ waginy można wyróżnić?

Jest kilka typów wagin, które różnią się między sobą kształtem i wielkością. Budowa tego narządu jest kwestią indywidualną, przez co niektóre panie mogą cierpieć na kompleksy związane z wyglądem swojego sromu. Warto jednak pokreślić, że większość kompleksów ma związek z kwestiami estetycznymi, a nie z zaburzeniami funkcji czy budowy waginy. Jeśli budowa waginy powoduje dyskomfort czy nawracające infekcje, jest to wskazaniem do korekcji tego narządu.

Barbie – tym mianem określa się małe wargi sromowe mniejsze oraz małe wargi sromowe większe. Nie są widoczne na zewnątrz sromu, mają niewielkie rozmiary, przez co swoim wyglądem nieco przypominają….budowę fizyczną lalki Barbie. Oczywiście to porównanie należy traktować żartobliwie.

 Motylek – typ waginy, w której występują małe wargi sromowe większe oraz duże wargi sromowe mniejsze. Ten typ budowy sromu może wiązać się z dyskomfortem, jeśli wargi sromowe mniejsze są o wiele za duże i mogą wystawać na zewnątrz powodując otarcia o bieliznę, dyskomfort podczas biegania czy jazdy na rowerze, a także podczas zbliżeń. Jeśli problem jest uciążliwy, kobieta może zdecydować się na chirurgiczne pomniejszenie warg sromowych.

Bułeczka – ten typ budowy sromu jest bardzo estetyczny – wargi sromowe mniejsze są małe i przerywają je wargi sromowe większe, których również rozmiar jest większy. Dzięki temu wargi nie wystają na zewnątrz sromu i są całkowicie schowane pod fałem skórnym. Wiele kobiet uważa, że ten typ budowy waginy jest najbardziej estetyczny.

Podkowa – w tym przypadku wargi sromowe większe zakrywają wargi sromowe mniejsze jedynie częściowo, nie na całej długości, przypominając swoją budową podkowę.

Asymetria – możliwe jest asymetryczna budowa warg sromowych, w której nie ma równowagi pomiędzy obiema stronami sromu. Wada ta jest traktowana jako defekt kosmetyczny, mogący wymagać interwencji chirurgicznej.

Czy wygląd waginy może zmieniać się po porodzie?

Ciało kobiety po porodzie bardzo się zmienia – mogą pojawić się dodatkowe kilogramy, luźna skóra czy utrata jej jędrności. Niestety, są to procesy naturalne, które trudno jest zatrzymać. „Normalna” wagina ma 2-3 cm szerokości, jednak w czasie porodu może się znacznie powiększać na skutek działania progesteronu, a także wydzielania relaksyny. Po narodzinach dziecka siłami natury może zdarzać się problem luźnej waginy. Może dotyczyć to w szczególności pań, które przeszły nacięcie krocza. Wagina powinna goić się przez około 6-8 tygodni i w tym czasie powoli zacznie powracać do swoich wyjściowych rozmiarów.

Nieestetyczny wygląd zewnętrznych narządów rozrodczych nie jest dla kobiet wyrokiem. Istnieje wiele klinik, w których przeprowadza się zabiegi plastyczne, które nadają waginie nowy kształt i wielkość, a sam narząd wygląda znacznie młodziej i efektowniej. Niestety za tego typu zabiegi trzeba zapłacić z własnej kieszeni – wyjątkiem są sytuacje, w których przerost warg sromowych powoduje dyskomfort, otarcia czy nawracające infekcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *